VI Salon Europarking

Europarking 5. edycja Salonu EUROPAKING za nami!

Coraz większa liczba pojazdów na polskich drogach wymusza tworzenie coraz większych powierzchni parkingowych oraz jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie zarządzania nimi.

Odpowiedzią na współczesne wymagania wobec branży parkingowej oraz zarządców parkingów był organizowany po raz piąty Salon EUROPARKING, który odbył się 14-16 maja 2019 roku w Targach Kielce.

W czasie Międzynarodowego Salonu Techniki Parkingowej EUROPARKING 2019 obywały się równolegle jeszcze trzy wydarzenia związane z budownictwem infrastrukturalnym: AUTOSTRADA-POLSKA, ROTRA oraz TRAFFIC-EXPO – TIL. Łącznie wszystkie wydarzenia, nazywane przez branżę „prawdziwym świętem drogownictwa”,  odwiedziło w tym roku 10.500 zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało 261 firm z 18 krajów świata na 15.000 mkw. powierzchni wystawienniczej. W programie tegorocznych wydarzeń, znalazły się liczne konferencje, debaty, fora, a także pokazy na symulatorach maszyn, możliwość przetestowania pojazdów specjalistycznych na terenie zewnętrznym czy konkurs dla operatorów maszyn – BIG BAU MASTER w Targach Kielce, w którym do wygrania był wyjazd we włoskie Alpy.

europarking W ramach 5. edycji Salonu EUROPARKING odbyła się konferencja dotycząca roli pozyskiwani danych w kontekście kształtowania stref płatnego parkowania. Organizatorami spotkania, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, była Katedra Systemów Transportowych wraz z Politechniką Krakowską. Podczas Salonu EUROPARKING zwiedzający mieli okazję zapoznać się z propozycją firm oferujących szeroki wachlarz usług i produktów związanych z parkowaniem, od usług zarządzania parkingami i ich utrzymania począwszy, przez parkometry i urządzenia do obsługi stref parkowania, kończąc na kompletnych systemach parkingowych i usługach płatności mobilnych.  

Kolejna edycja Salonu EUROPARKING zaplanowana została na maj 2020.