Aktualności

28.02.2018

Walka ze smogiem – wyzwanie dla nas wszystkich

Smog to zjawisko, z którym walkę rozpoczęło wiele polskich miast. Temat wydaje się szczególnie palący, zważywszy, że problem dotyczy nie tylko dużych aglomeracji, ale także mniejszych miejscowości. Organizatorzy Targów Enex dostrzegają potrzebę dyskusji, stąd pomysł na aranżację konferencji

Konferencje w Targach Kielce
Konferencje w Targach Kielce

„Walka ze smogiem – wyzwanie dla nas wszystkich” to spotkanie branży energetycznej z przedstawicielami instytucjami państwowych i świata nauki. Konferencje otworzyła pani Agata Wojtyszek – wojewoda Świętokrzyski, która dostrzega potrzebę zmian, ale jednocześnie podkreśla istotę wsparcia ekonomicznego. Właśnie o źródłach finansowania inwestycji w zakresie ochrony środowiska dyskutowali przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Katarzyna Kitlińska oraz Renata Ciesielska wskazały, w jakich programach wsparcia mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Doradcy Energetyczni podpowiedzieli, że zmiana pieca czy ocieplenie budynku nie tylko przyczyni się do mniejszej emisji groźnych gazów, ale także wpłynie na stan naszego portfela.

Leszek Karski – dyrektor Departamentu Prawa i Orzecznictwa Głównej Inspekcji Ochrony Środowiska przedstawił zgromadzonym raport dotyczący stanu jakości powietrza w Polsce. Okazuje się bowiem, że na to, czym oddychamy, wpływ mają nie tylko piece czy samochody, ale także wadliwe czy przestarzałe sieci ciepłownicze czy brak ocieplenia budynków.

Konferencja „Walka ze smogiem – wyzwanie dla nas wszystkich” jest jedną z wielu debat odbywających się na targach ENEX. Również targi EKOTECH oraz GREEN CITY EXPO mogą poszczycić się ciekawymi spotkaniami. „Ekolog dla Samorządów” czy „Zieleń potrzebna od zaraz” otwierają dyskusję na temat dbałości o tereny zielone i ich pielęgnacje,  z kolei prelegenci konferencji „EnergiaPL” analizują tematy związane z magazynowaniem energii ze źródeł odnawialnych, także tej z przydomowych mini-elektrowni.   

(MBr)


Polecane aktualności