Aktualności

07.12.2019

Trwają regionalne wystawy gołębi i królików

Rekordowa liczba królików, ciekawe okazy gołębi rasowych oraz jubileusz Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w weekend 7-8 grudnia w Targach Kielce

Trwają regionalne wystawy gołębi i królików

Przedstawiciele kieleckiego okręgu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zaprezentują w tym roku 795 najlepszych ptaków ze swoich hodowli. Głównym punktem jubileuszowej 50. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych będzie znów aukcja charytatywna na rzecz Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W. Buszkowskiego w Kielcach. Przeważająca część środków pozyskanych ze sprzedaży gołębi ofiarowanych przez hodowców z całej Polski zostanie ponownie ofiarowana na pomoc w leczeniu najmłodszych pacjentów cierpiących na choroby onkologiczne. Ponadto, część zebranej kwoty zostanie przekazana na placówki szkolno-oświatowe oraz szkolno-wychowawcze.

1301 królików zostało zgłoszonych do Świętokrzyskiej Wystawy Królików Rasowych. Będzie to największe organizowane w tym roku w Polsce wydarzenie poświęcone tym zwierzętom. Jak podkreśla organizator wystawy Sylwester Klimek, Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza – hodowcy doceniają organizację wydarzenia w Kielcach i zwracają szczególną uwagę na warunki panujące w hali. Odpowiednia temperatura oraz przestrzeń powodują, że właściciele królików tak chętni pokazują swoje okazy w Targach Kielce. Jak wynika z obliczeń organizatorów, przy takiej ilości zwierząt na metr kwadratowy hali E będą przypadały trzy króliki.

Informacje dla zwiedzających

Ceny biletów wstępu:

normalny: 10 zł

ulgowy jednorazowy dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia oraz grup szkolnych powyżej 15 osób: 5 zł

Sprzedaż biletów wstępu - w godzinach trwania imprezy

Godziny otwarcia ekspozycji:                     

7.12.2019: 8.00-18.00 (Pokaz nadwyżek hodowlanych w hali C w godz. 6.00-15.00)

8.12.2019: 8.00-15.00 (Pokaz nadwyżek hodowlanych w hali C od godz. 6.00-15.00)

Ceny biletów parkingowych:

samochody osobowe 10 zł

autokary 20 zł       

(UK)      


Galeria zdjęć


Polecane aktualności