Aktualności

24.04.2019

Targi EXPO-GAS merytorycznie

Pierwszego dnia X Targów Techniki Gazowniczej odbyła się konferencja dotycząca efektywności energetycznej w łańcuchu dostaw gazu.

Organizatorem konferencji "Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu" w Targach Kielce była Izba Gospodarcza Gazownictwa.
Organizatorem konferencji "Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu" w Targach
Kielce była Izba Gospodarcza Gazownictwa.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00, a zakończyło o godzinie 16.00. Organizatorzy podzielili je na dwie części. Pierwsza sesja dotyczyła efektywności energetycznej w gazownictwie. Dyskutowano, m.in. o efektywności energetycznej i odzysku chłodu w instalacjach regazyfikacji LNG. W kolejnej poruszono tematy dotyczące ograniczenia kosztów eksploatacji w transporcie gazu. Rozmawiano o odzysku ciepła w stacjach przetłoczonych i wykorzystaniu energii odpadowej w stacjach gazowych.

Uczestnicy spotkania zasięgnęli wiedzy dotyczącej minimalizacji kosztów transportu gazu, między innymi poprzez nakładanie powłok wewnętrznych.

- Zmniejszenie liczby stacji przetłoczonych lub mocy zainstalowanej w tłoczniach przy zachowaniu przepustowości. Dla znaczenia zmniejszonych oporów przepływu możliwe zmniejszenie ciśnienia roboczego gazociągu, a co za tym idzie zmniejszenie grubości ścianki stosowanych rur – tłumaczył prof. Andrzej Osiadacz z Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem spotkania była Izba Gospodarcza Gazownictwa. Konferencja miała miejsce w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

(PŚ)


Polecane aktualności