Aktualności

18.04.2019

O efektywności energetycznej podczas targów EXPO-GAS

Na X Targach Techniki Gazowniczej odbędzie się konferencja, na której eksperci poruszą temat efektywności energetycznej w łańcuchu dostaw gazu.

Podczas ostatniej edycji targów EXPO-GAS równeż odbyła się konferencja poświęcona tematyce btanżowej
Podczas ostatniej edycji targów EXPO-GAS równeż odbyła się konferencja poświęcona
tematyce btanżowej

W środę (24 kwietnia) zwiedzających targów EXPO-GAS czekają prelekcje. Konferencja rozpocznie się o 11:00 i będą się składały na nią dwie sesje. Pierwsza o efektywności energetycznej w gazownictwie i druga o ograniczaniu kosztów eksploatacji w transporcie gazu.

Eksperci wypowiedzą się na temat efektywności energetycznej jako systemowego rozwiązania oraz odzysku chłodu w instalacjach regazyfikacji LNG. Następnie odbędzie się trwający półtorej godziny panel dyskusyjny.

Tuż po przerwie rozpocznie się druga sesja, podczas której będzie mowa o odzysku ciepła w stacjach przetłoczonych, wykorzystaniu energii odpadowej w stacjach gazowych oraz o minimalizacji kosztów transportu gazu.

W czwartek na uczestników czekają warsztaty techniczne w zakresie standaryzacji. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w konferencji od 24 do 25 kwietnia podczas X Targów Techniki Gazowniczej w Targach Kielce. Aby zobaczyć program wydarzenia kliknij tutaj.

(JN)


Polecane aktualności