Aktualności

05.09.2019

Nanosatelity na MSPO

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. i HEMERIA podpisały umowę partnerską dotyczącą rynku nanosatelitów

Nanosatelity na MSPO

Dzięki temu porozumieniu, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. i HEMERIA określą międzynarodowe porozumienie na ścisłą współpracę pomiędzy Spółkami oraz na długoterminowe partnerstwo w zakresie nanosatelitów oraz innych projektów, które będą dopasowane na potrzeby wybranych programów prowadzonych przez spółki WZE i HEMERIA, a które będą obejmować taki rodzaj technologii.

 - Nasza współpraca zaowocuje produkcją polskich nanosatelitów, które mogą być wystrzelone  w konstelacji i mają służyć obserwacji dowolnego kawałka Ziemi już w 18 miesięcy od chwili rozpoczęcia projektu produkcyjnego. Technologia, którą pozyskujemy dzięki temu porozumieniu umożliwi nie tylko spółce WZE S.A. w Zielonce uzyskanie nowych produkcyjnych kompetencji, ale wzbogaci całą Polską Grupę Zbrojeniową w segmencie kosmicznym na najbliższe lata – powiedział po podpisaniu umowy dr Przemysław Kowalczuk, Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce.

 Ogólne cele będą realizowane przez szereg specyficznych projektów.

 O spółce WZE S.A. – www.wze.com.pl

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. są wiodącym podmiotem w dziedzinie elektroniki specjalnej wśród spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., z kompetencjami pochodzącymi z zakresu radiolokacji, obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej. WZE ma duże doświadczenie i wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania, produkcji oraz konserwacji wyposażenia służącego do: prowadzenia rekonesansu oraz walki radiowo-elektronicznej; dowodzenia i komunikacji; obrony przeciwpowietrznej; elektroniki specjalnej; mechaniki specjalnej, a obecnie rozwija swoje kompetencje w zakresie sprzętu kosmicznego.

O spółce HEMERIA – www.hemeria-group.com

HEMERIA jest znaczącym graczem w branży kosmicznej, który projektuje, dostarcza, integruje i udostępnia najnowocześniejsze systemy i produkty kosmiczne, które spełniają potrzeby klientów korporacyjnych i naukowych w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa.

HEMERIA jest jednym z trzech największych europejskich dostawców paneli typu sandwich, MLI, wiązek kablowych dla satelit (przyrządów, ładunku, platformy) i wyrzutni (Ariane), opakowań baterii; a także rozwija własną gamę nanosatelitów, zapewniając specjalistom nietechnicznym szybki, konkurencyjny i skuteczny dostęp do przestrzeni kosmicznej.

XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO potrwa w Targach Kielce do 7 września. Zapraszamy!

(MB) 


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

19-20 X 2019
22 X 2019
23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
19-21 II 2020