Aktualności

11.10.2019

Konwencja PiS w Kielcach skierowana do rolników

„Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi” - przekonywał prezes Jarosław Kaczyński na konferencji w Targach Kielce

Konwencja PiS w Kielcach skierowana do rolników

Ostatnia konwencja PiS przed wyborami odbyła się w Targach Kielce. Padło na niej wiele mocnych słów, postulatów i obietnic.  Do Kielc przyjechali między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, europosłanka Beta Szydło, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz wicepremier Piotr Gliński. Oprócz polityków w spotkaniu brali udział rolnicy, bo to do nich partia kierowała swoje słowa.

- Prawo i Sprawiedliwość jest i chce być nadal partią polskiej wsi. Polska wieś to wielki zasób nie tylko pracy na roli, ale również wielki zasób wartości, na których opiera się nasza Ojczyzna (…)  Chcemy ją wesprzeć poprzez rożnego rodzaju posunięcia. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Minister Krzysztof Ardanowski poruszył temat dopłat unijnych i zapewnił, że Polska nie straci żadnych pieniędzy płynących z Unii Europejskiej, m.in. dopłaty do wapnowania, usuwanie azbestu, zbiórkę odpadów foliowych czy program "Czyste powietrze". Oficjalnie ogłoszono także, że Janusz Wojciechowski dostał zgodę od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na objęcie stanowiska komisarza UE do spraw rolnictwa.  

Rolnicy już niedługo ponownie zasiądą w Centrum Kongresowym. Bowiem miejsce konwencji to także miejsce gali Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Wydarzenie w Kielcach, to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednią edycję odwiedziło, aż 75 tysięcy rolników. Od 13 do 15 marca 2020 roku będziemy mieli okazję powtórzyć sukces. Targi AGROTECH już wkrótce!

 

(MZ)


Polecane aktualności