Aktualności

11.02.2019

„Zieleń potrzebna od zaraz” podczas Green City EXPO

Zeszłoroczna edycja debiutującej konferencji „Zieleń potrzebna od zaraz” przyciągnęła blisko 200 osób z całej Polski. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele samorządów, architektów, przedsiębiorców zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej. Plan tegorocznej, która rozpoczyna się 1 marca, zapowiada się równie ciekawie.

„Zieleń potrzebna od zaraz” podczas Green City EXPO

Rozpoczęcie konferencji planowane jest na 9:30. Panel wykładowy rozpoczną Joanna Jaśkowska i Monika Ziętal z Geoparku Kielce. Powiedzą o hortiterapii. Następnie Michał Mydłowski z Ornis Data poruszy temat sędziwych drzew. Krzysztof Mróz z Park-M zdradzać będzie przepis na sukces wrocławskich inwestycji w zieleń.

Nie zabraknie także tematu jakości powietrza dr hab. Ewa Trzaskowska z Katolickiego Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II opowie o wpływie zieleni na poprawę klimatu miasta.

Temat hodowli pszczół i motyli jest bardzo ważny, dlatego nie mogłoby go zabraknąć podczas konferencji w ramach Green City Expo. Podejmie go Włodzisław Barcikowski ze Szkółki Bylin Barcikowscy. Na zakończenie konferencji, Tomasz Grochowski ze Szkółki Roślin Grochowscy poruszą temat traw ozdobnych.

(MBr)


Polecane aktualności